ČASOPIS HISTORICKÉHO SPOLKU SCHWARZENBERG
ÚVOD  |  ARCHIV  |  AUTOŘI  |  ČLÁNKY  |  KONTAKT  |  O NÁS  |  ODKAZY
...
.
[ zpět ]

Osobnost města Český Krumlov

V sobotu 11. ledna 2009 psal pan Jiří Foltin v českokrumlovském deníku o výsledcích ankety Osobnost města Český Krumlov. Vyhlásila ji v září 2008 krumlovská Městská knihovna. Anketa byla zaměřena na nejvýznamnější žijící osobnosti města na poli kulturním, hospodářském, veřejném, politickém i sportovním. Podmínky nominace byly zveřejněny v Českokrumlovském deníku a ve Zpravodaji města. Výsledky byly zveřejněny pouze na nástěnce v městské knihovně.

Dnes už se můžeme dozvědět i z internetových stránek knihovny:

Zadání ankety vyhovělo jen 207 hlasů, více než stovka anketních lístků musela být vyřazena, protože byly jmenovány buď nežijící osobnosti nebo kolektivy, případně zařízení (např. "krumlovští občané", "hasiči", "útulek pro zvířata", "medvědi v příkopu" aj.). Získali jsme 97 jmen našich spoluobčanů, přičemž někteří byli jmenováni pouze jednou, někteří vícekrát. Nejvíce hlasů získal pan MUDr. Alexandr Jegorov, v žebříčku následuje pan Mgr. Lukáš Holec, pomyslnou bronzovou medaili získali pánové Dr. Jiří Záloha, Jan Vaněček, Ing. Jan Von-drouš a PhDr. Pavel Slavko.

A dále se na internetových stránkách dočítáme:

Anketa měla napomoci vybrat z našich spoluobčanů ty, o kterých bychom rády (my, knihovnice) napsaly do připravované publikace, která by měla přispět k letošní připomínce 700. výročí písemné zmínky o našem městě.

Teprve po zjištění výsledků ankety jsme musely uznat, že připravit takovou publikaci vůbec nebude lehké.

Uvědomujeme si, že všichni občané města jsou důležití, ale o všech psát nelze. Budou tedy někteří vybráni a v nejbližší době osloveni s prosbou o spolupráci.

……. držte nám palce, aby se publikace povedla ………

Všem zmíněným gratulujeme a přejeme hodně zdraví a spoustu dalších pracovních i osobních úspěchů!

My blahopřejeme především našemu vzácnému a milému členu, panu Jiřímu Zálohovi. Tuto zprávu Vám můžeme zprostředkovat díky panu Ing. Antonínu Nikendeyovi, který odebírá pravidelně českokrumlovské listy.

red.

[nahoru]

Content Copyright © 1990 - 2015 Historický spolek Schwarzenberg v Českých Budějovicích
Design and Code Copyright © 2000 - 2015

Sponzoruje EMGrafika s.r.o.